Vplyv zmien ročných období na zdravie

16.03.2021

Ste v citlivom období roka.... Viete o tom? Na čo presne myslím? Sme totiž v senzitívnom čase prechodu medzi dvomi ročnými obdobiami. V súčasnosti na rozhraní medzi jeseňou a zimou. Takýchto časových intervalov je počas kalendárneho roka dohromady štyri.

Ich presné časové datovanie vidíte nižšie:


17.01. - 03.02.
18.04. - 05.05.
20.07. - 07.08.
20.10. - 06.11.


V týchto prechodných obdobiach, ak nezvládneme ich výzvy, sa dokážeme ľahko dostať mimo koľaj, destabilizovať sa a privodiť si nejaké ochorenia.
Tieto prechodné fázy v roku sú pod vplyvom tzv. elementu Zeme, preto je na mieste pre zabezpečenie si dobrej fyzickej kondície zamerať sa terapeuticky na orgány/tkanivá, akými sú hlavne žalúdok, slezina, pankreas, svaly, dutina ústna, lymfatický systém.


Na úrovni životosprávy je vhodné zacieliť sa na ich očistu či posilnenie. Do stravy si zaraďte čo najviac koreňovej zeleniny, najrôznejších darov zeme, hlavne dlho varené kaše a polievky. Obklopte sa predovšetkým žltou farbou, ktorá Váš fyzický stred dokáže energeticky najlepšie podporiť, do každodenného života vneste čo najviac rituálov, štruktúry, prehľadnosti, predvídateľnosti, "režimu".


Posilňujte fyzickým cvičením hlavne svoj "core", teda stabilizačné brušné svalstvo. Podporte svoju lymfu pohybom, jablkovo - cviklovou šťavou či čajom Manjistha.


V neposlednom rade sa mentálne a emocionálne zamerajte na všetko to, čo je vo Vašom živote stabilné, "nehybné", pevné i počas tých najväčších zmien vo svete. Ak tak učiníte, nepochybne vstúpite do zimy tou správnou nohou a v dobrej fyzicko-mentálnej pohode.


Prajem Vám teda na ceste za uzdravením i prevenciou veľa zdaru.