Prečo sa stávajú rakovinové bunky rezistentné na chemoterapiu?

15.03.2021

Vedecké kruhy vedené Petrom Nelsonom z Fred Hutchinson centra pre výskum rakoviny v Seattle skúmajúce rezistentnosť rakovinových buniek prišli na zaujímavé zistenia. Z dôvodu skutočnosti, že chemoterapia výrazne poškodzuje i zdravé bunky v organizme, tie sú prinútené vytvárať špeciálnu bielkovinu, ktorá sa paradoxne stáva pohonnou látkou pre rast tumorov. Nehovoriac o tom, že tie sa následne stávajú ešte odolnejšie voči prípadným ďalším dávkam chemoterapie. Tou "previnilou" bielkovinou je je tzv. WNT16B, ktorej vedľajším účinkom je dokonca podpora rastu a kinetiky tumoróznych tkanív. Výsledkom bádania horeuvedenej vedeckej skupiny je potvrdenie skutočnosti, že poškodzovanie zdravých buniek chemoterapiou priamo napomáha rastu neželaného onkologického nálezu.

Je všeobecne známym faktom, že u onkologických pacientov sú tkanivá organizmu chronicky prekyslené. Rakovinové bunky sú však voči tejto skutočnosti necitlivé a nebráni im to v raste, ba čo viac skôr im znížené Ph tkanív v bunečnej mitóze vyhovuje. Naviac prekyslené tkanivo spôsobuje, že rakovinová bunka deaktivuje tzv. gén apoptázy = programovanej smrti bunky, čo spôsobuje, že rakovinová bunka sa stáva de fact "nesmrtelná". Žial konvenčná onkologická liečba tkanivové ph v organizme pacienta štandardne posúva ďalej do mínusových hodnôt, čo výhliadky na uzdravenie, resp. plnohodnotnú rekonvalescensiu len odďalujú.

Prírodná lekáreň nám našťastie ponúka celý rad liečivých byliniek, ktoré sa osvedčili ako silné imunostimulanty, telesné harmonizéry s očistným účinkom a protirakovinovým vplyvom. Ich nasadenie spolu s adekvátnou psychoterapiou budú medicínou budúcnosti. Prinajmenšom verím, že sa toho raz dožijeme... Ktoré liečivé byliny mám na mysli?

  1. Imelo (Viscum album): silný imunostimulant, má detoxikačné účinky, spomaľuje rast nádorov, znižuje vedľajšie účinky klasickej onkoliečby. Ideálne podávanie je injekčne pod kožu 2-3 do týždňa, po mesiaci je nutná mesačná pauza a opakovať do želaného efektu.
  2. Enzýmy vo veľkých dávkach pomáhajú oslabenému imunitnému systému ľahšie rozpoznať rakovinové bunky zároveň sú nápomocné pri odstraňovaní toxického nekrotického tumorózneho tkaniva.
  3. Kurkuma, zázvor, huba shiitake sú účinné pri znižovaní rozsahu nádorov, obzvlášť tých nachádzajúcich sa v mozgu.
  4. Echinacea, kôra Lapacha a Mačacie pazúre (Una de Gato) majú o.i. silné protiinfekčné účinky, čo je pri oslabenej imunite obzvlášť potrebné, naviac podporujú tvorbu T-lymfocytov.
  5. Extrakt z ryžovej krupice (BioBran) obsahujuci enzymatický komplex arabinoxylan sa osvedčil ako silný antioxidant, zároveň stimuluje programovanú smrť buniek (apoptázu).

Nech sa rozhodnite pre akúkoľvek variantu terapie, nech je Vašou hlavnou zásadou v prvom rade podpora samoliečiacich mechanizmov organizmu.