Prečo ochorela speváčka Lucie Bíla na rakovinu krčku maternice?

15.03.2021

Lucie Bílá sa ešte ako Hana Zaňáková narodila v stredočeských Otrokoviciach. Hodiny spevu absolvovala už na ĽŠU (dnešnej ZUŠ). Skôr, než sa preslávila na poli šoubiznisu, vyučila sa dámsku krajčírku. Prvé skúsenosti na hudobných pódiách získavala ako členka skupín Rock-Automat a Arakain.

V 80. rokoch si ju všimol producent Petr Hannig, vymyslel jej pseudonym Lucie Bílá a napísal jej piesne Neposlušné tenisky a Horší ako chlapec. Poriadny úspech ju ešte len čakal v ďalšom desaťročí, kedy prešla najznámejšími muzikálmi uvádzanými v Česku (Les Miserables, Dracula, Krysař ...), vydala niekoľko sólových albumov, podieľala sa na niekoľkých filmoch (ako speváčka aj ako herečka) a po niekoľko rokov sa pevne držala na výslnie popularity vo výročnej ankete Český slávik.V roku 1995 porodila priateľovi Petrovi Kratochvílovi syna Filipa, ale partnerstvo neudržala. Petr Kratochvíl speváčku opustil s finalistkou Miss ČR 1992 Pavlínou Babůrkovou, s ktorou má v súčasnosti päť detí. V roku 2002 sa nakrátko vydala za hudobníka Stanislava Penka. Po rozvode nejaký čas žila len so svojím synom Filipom. V roku 2006 sa vydala druhýkrát, jej manželom sa stal muzikant - Václav "Noid" Bárta. Dňa 1. septembra 2008 bol oficiálne oznámený ich rozchod.


V roku 1999 podstúpila speváčka operáciám, ktoré mali zabrániť šíreniu rakoviny kŕčka maternice. Lekársky zákrok trval pol hodinu a Lucie Bílá zostala ležať v nemocnici štyri dni. Po svojom návrate z nemocnice apelovala na všetky ženy, aby nezanedbávali prevenciu. "Mala som šťastie a moja choroba bola včas podchytená," povedala a odvtedy sa už o svojej chorobe viac rozprávať nechcela. Zo životného príbehu Lucie Bílej je jednoznačné, že žije veľmi turbulentný partnerský život. Vzťahy sa jej žial zďaleka nevyvíjali podľa jej plánu a bezproblémovo. I to je príčina, že bola viackrát vystavená konfliktu odlúčenia v podobe sexuálnej frustrácie, neschopnosti si nájsť vhodného ženícha, čo sprevádzalo i nepríjemné prepieranie témy médiami.. I zo životných príbehov známych je teda evidentné, že rakovina nechodí po horách, ale po ľuďoch... Jej mystérium sa ľahko odkryje, keďže naše telo len odzrkadľuje naše nevyriešené emocionálne stavy. Ako hore, tak dole. Ako vo vnútri, tak navonok...