Čomu nás učí koronavírus? Pokračovanie...

15.03.2021

Nejaký ten čas som zvažoval, či sa do tohto článku vôbec pustiť alebo nie, ale nakoniec som sa predsa len odhodlal. Trvalo mi istý čas tak poprepájať komplexné veci do jednoduchého formátu, aby to bolo skutočne pre každého, kto "je pripravený" stráviteľné, primerane provokatívne, zároveň podané s nadhľadom. Prečo som pochyboval? Pretože si hlboko uvedomujem, že v dnešnej dobe proste "len v poradí ďalšia" informácia už nemá žiadnu hodnotu. Poznáme cenu vecí, ale žiaľ nie ich skutočnú hodnotu. I takto by som mohol vyjadriť charakter súčasnej doby. Sme v pretlaku "hodnotných" informácií, každý chce mať a myslí si, že "má svoju pravdu a správne vnímanie reality". Z obdobia socializmu, kde bola len "jedna pravda", sme sa dostali do doby, kde je toľko právd, že fakt nikto objektívne nevie, kde je vlastne Sever. Raz mi jeden z mojich učiteľov povedal tŕpku pravdu pre moje spirituálne ego, že "nestačí v súčasnej dobe temna hájiť a reprezentovať pravdu, musíš ju vedieť ľuďom i náležite "predať"." A mne sa niečo predávať ako hrušky na trhu proste nechcelo. Naivne som si toho času myslel, že ľudia i sami skutočné hodnoty dokážu rozlíšiť od braku. Ale nie je to tak... Až neskôr som pochopil, že prečo.. Nazdávam sa, že keby napr. dnes sa Ježiš prešiel na hladine vody, ľudia by si mysleli, že je to len nejaká show a účasť na kástingu do nemenovanej talentovej súťaže. Proste sme zavalení kvantom vnemov a podnetov, "zaručených právd", ale nemáme jasno v tom, čo je skutočnosť a čo len fatamorgána. Následne to zákonite vyvoláva v ľuďoch pocit nedôvery, pochybovačnosť, skepsu. Toho druhého vnímame ako potenciálneho klamára, zdroj nášho vlastného ohrozenia. Radi by sme konečne niečomu skutočne verili, ale predsa komu, čomu? Už nič nie je také, aké bývalo... Prečo to vravím a ako to všetko súvisí s koronavírusom?

Sledujem to dianie okolo a je to teda pekné divadlo... Nákaza sa šíri, ľudia umierajú, na fejsbuku sa už nepostuje čerstvo napečený koláč alebo ako sa váľam so psom v posteli, čo beztak nikoho nezaujíma (len si to možno myslí ten, kto to tam vycapí), ale fotky ľudí, ktorí boli pôvodne "Ja som Paríž", potom "Ja som Les", tentokrát "Ja som doma... v rúšku"... Babiš zavrel Čechov v ich domovoch, Taliani a Španieli sú v chaose, hranice sa zatvárajú, vedci dňom i nocou pracujú na vakcíne, ale farmabiznisu sa do toho ani veľmi nechce, lebo kým sa to vyvinie, otestuje a hodí na trh za ťažké peniaze, tak možno pandémia už dávno skončí a vakcínu si už nebude chcieť dať pichnúť nikto a oni prídu o zisk... Medzičasom sa má podľa konšpirátorov bez nášho vedomia cez naše územie presúvať americká armáda a kontingenty vojakov.... Kam a na čo? Vláda vyzýva populáciu k zodpovednosti, čím vlastne priamo hovorí, že človek je tvor nezodpovedný. Kontinentálna Európa si ide cestu izolácie, Briti si pre zmenu hrajú hru na kolektívnu imunitu. Masaker... Nech je to teda s tou pravdou akokoľvek, tak keby nás sledovali ufóni z hora, tak si skutočne myslia o nás, že nemáme všetkých päť pokope...

V spirituálno-ezoterických kruhoch sme svedkami taktiež krkolomných výplodov. Motivační spíkri (mená zámerne neuvediem-)) nás motivujú k pozitívnemu mysleniu, ukazujú nám spôsob, ako sa modliť a odriekať si Otčenáš pozitívne (asi sa to dá aj negatívne-)), guruovia nám predostreli špeciálne meditácie na ukľudnenie vegetatívneho nervového systému a navýšenie vibračnej úrovne, aby sme toto virálne peklo v zdraví vedeli prečkať. Psychológovia nám radia, ako nám nemá drbnúť v bedni, ak sme už n-tý deň doma zavretí s neposlušnými deťmi, ktoré už byt rozobrali na skrutky. Tí, čo ešte včera mali plnú hubu nejakého kvantového liečenia, uzdravovali božskou energiou, ktorej boli vyvoleným "kanálom", rakovinu liečili kvantovým dotykom, myšlienkou pohybovali hmotou či ohýbali zámerom lyžicu ako Uri Geler dnes pre zmenu robia "homeopatické" online webináre v rúškách, aby sa ani len cez skype nenakazili nejakou tou pliagou. A že potom kto má veriť na prehlásenie: "myseľ vládne nad hmotou." Proste úplne smiešne, trápne, plytké, proste taký je všeobecný obraz farizejských pseudo-ezo-duchovných kruhov v dnešnej dobe v Česko-Slovensku.

Čo sa tu teda vlastne deje? Ja pri svojich pohľadoch vychádzam z interpretácie archetypálnych odkazov a pohybov na hviezdnej oblohe. Som názoru, že ľudstvo sa duchovne a evolučne vyvíja v istom zákonitom slede, postupnosti, ktorá je v priamej korešpondencii s tým, čo sa deje aktuálne "nad nami". A čo sa deje? Nuž pre túto chvíľu sme svedkami unikátnej konštelácie, keď na oblohe bok po boku stoja tri veľké telesá: 1)Saturn: symbol o.i. staroby, obmedzenia, múdrosti, prekonávania prekážok, trpezlivosti, odriekania, pokory 2)Jupiter: symbol o.i. viery, nadhľadu, hojnosti, a 3)Plúto, ktoré symbolizuje o.i. hlbokú premenu, smrť, podvedomie, fóbie, strachy, potlačené emócie, znovuzrodenie, nový začiatok na ruinách demolácie toho starého. Traja herci hrajú na nebesiach aktuálne svoju hru na pozadí archetypálneho znamenie Kozorožca. Čoho je znakom znamenie Kozorožca? Pre inšpiráciu: štruktúra, systém, svetské hierarchie, stabilita, disciplína, moc, peniaze, bezpečnosť, ambície, pokora (len aby som spomenul zopár z nich). Tak skúsme si z horeuvedených indícií poskladať scenár tohto súčasného veľkolepého divadla.

Plúto ako prvý hráč "aktuálnej trojčlenky" vstúpilo do znamenia Kozorožca už v roku 2008 a svoje ambície hlboko reštrukturovať pojmy späté s daným znamením netajilo dlho. Spustila sa svetová ekonomická kríza, z ktorej sme sa lízali dobrých pár rokov. Vylízali sme sa? Len na pohľad... Prečo? Lebo sme vlastne nič do hĺbky na našej spoločnosti nezmenili, nanajvýš povrchové zmeny. Preto Plúto pritvrdilo. Ako?

V roku 2017 sa k Plútu pridal v znamení Kozorožca Saturn. Spustila sa pre zmenu migračná kríza, s ktorou sme v novodobej histórii nemali žiadnu skúsenosť. Nestačilo to... V novembri minulého roku 2019 do znamenia Kozorožca vstúpil aj Jupiter. Trojkombinácia týchto troch silných planét v jednom znamení bola v novodobej histórií prítomná len pri vypuknutí oboch svetových vojen. Predpokladám, že už chápete tú paralelu. Začiatkom Januára 2020 sa ako blesk z jasného neba spustila epidémia koronavírusu v Číne a to, čo sa deje tu a teraz snáď všetci vidíme.

Symbolicky povedané, prebieha v súčasnosti veľmi hlboká premena pojmov spätých s archetypom Kozorožca, čoho spúšťačom je kráľ zmeny a krízy = Plúto, ktorému aktuálne asistuje Saturn = obmedzenia, prekážky a múdrosť, ktorú si osvojíme len skrz trpezlivosť, pokoru, odriekanie a Jupiter, ktorý dáva nádej, vieru a svoju hojnosť tento krát "uštedril" tým, že sa vírus rozšíril do obludných rozmerov raketovým tempom.

Epidémia, ktorú tu vlastne máme, je teda len vonkajším odrazom, resp. katalyzátorom zmeny, ktorou máme kolektívne a hlavne individuálne vo svojom vlastnom vnútri prejsť. Prečo sme zavretí vo svojich domovoch? No lebo asi len takto sa človek najlepšie prinúti ku kontemplácii, sebareflexii, prehodnoteniu svojich vlastných hodnôt. Len takto sa dokáže najlepšie a najúprimnejšie pozrieť do svojho vnútra, na svoje neresti. Človek je raz tvor, ktorý sa v tejto hmotnej dimenzii učí najčastejšie len skrz bolesť. Posúva ho to totiž mimo zónu komfortu, kam by inak nešiel, lebo je lenivý alebo vystrašený. Čo sa bude teda diať v nadchádzajúcom čase?

Plúto poriadne zatrasie svetskými štruktúrami tohto sveta v prvej línii a v druhej zase spustí už tak dlho očakávanú ekonomickú recesiu. Všetko sa však deje v prospech nás (rozumej duchovného rozvoja človeka), nech to teda znie akokoľvek bláznivo (nešľahol som si nič-)).... O chvíľu vysvetlím... Len pre ilustráciu: štruktúra globálneho mocenského rozloženia sa aktuálne prekopáva. Máme tu preberanie žezla svetového hegemóna z rúk USA do rúk Číny. Táto záležitosť sa deje už dlhé roky, ale tak dlho sme mali hlavu nasmerovanú len na Západ, že nám za ten čas všetko za oponou vyfúkli "Východňari-)" Zároveň sme sa ako ľudstvo premnožili ako králiky... Žiaľ na úkor kvality tu máme opäť kvantitu. Budeme to musieť skôr či neskôr riešiť. Samotný homo sapiens sa stal vírusom, ktorý sám seba priviedol na pokraj sebazáhuby a 5 minút po 12-tej hovorí o nejakom udržateľnom raste.

Keďže astrologicky žijeme ako ľudstvo ešte stále dobu Rýb (od príchodu Ježiša), tak v súlade so symbolikou daného znamenia, v kolektíve vládne rozčarovanie z odkrývania ilúzie (korupčné, sexuálne, mocenské škandály a podobne), odvádzanie pozornosti, zákulisné hry, ružové okuliare a zahmlievanie, nič nie je také ako sa zdalo, marketing a reklama vládne nad reálnym obsahom, muž už nie je muž a žena nie je ženou. Naviac aktuálna kríza nastolená Plútom nás núti pozrieť sa do svojho najhlbšieho vnútra, na svoje strachy, na to, na čom, na akých štruktúrach, presvedčeniach, predsudkoch, vierach chorobne lipneme a čoho sa držíme zubami nechtami. A ono nám to Plúto zoberie, vytrhne z rúk, aby sme konečne zistili, že vieme žiť a existovať aj bez toho, na čom chorobne lipneme. A keďže veci ako ľudstvo neberieme dosť vážne až do okamihu, kým nám nehorí priamo pod zadkom, tak Plúto na nás vytiahlo svoj najsilnejší tromf: strach zo smrti, ktorý je vlastne len bránou k nášmu individuálnemu a kolektívnemu znovuzrodeniu. Inak mi tak napadá, že táto maškaráda s rúškami sa deje v "predvečer" blížiacej sa Veľkej Noci = symbol zmŕtvychvstania a objavenia večného života mimo fyzickú hmotu. Ale keďže náboženstvo (ako aj mnohé iné systémy) v dnešnej dobe je skôr (neraz nevedomý) prostriedok indoktrinácie a manipulácie, väčšine veriacich tento odkaz úplne uniká alebo mu kognitívne nerozumejú.

K samotnému vírusu: podľa aktuálnych poznatkov si imunita 80% populácie s daným vírusom bez problémov poradí. To je skutočne dobrá správa. Zvyšných 20 % populácie má vážnejšie prejavy, a z toho max do 5% kritické. Najcitlivejšie skupiny sú seniori a a osoby s oslabenou imunitou (prízvukujem, že strach a stres taktiež oslabuje imunitu). Prečo práve ony? Lebo choroba sa vkráda len tam, kde chýba schopnosť individuálnej či kolektívnej fyzickej alebo duševnej adaptácie na zmenu. Takže už asi chápete... Tie čísla teda nie sú na prvý pohľad katastrofické, tak prečo taká panika? Pretože keby daný vírus prehrmel napr. 5 mil. národom za týždeň tak cca. 1 milión ľudí má možno vážnejšie symptómy vyžadujúce si asi PN-ku, z toho cca. 200 000 kritické. A to všetko teda nárazovo. Nuž a toľko respirátorov a neviem akých akútnych zdravotných pomôcok proste nemocnice nemajú a bol by z toho armagedon, kde by jeden pacient strhával v strachu o svoj život respirátor z úst druhého. Médiám by sa to asi páčilo, ale inak hnus.... Štát teda potrebuje efekt nákazy, ktorá skôr či neskôr, podľa mňa, prejde otvorene či skryto každým jednotlivcom spoločnosti rozložiť do dlhšieho obdobia, aby sa kritické prípady dali logisticky jednoduchšie zvládnuť. Takže ak si nalejeme čistú vodu do pohára, tak niet dôvodu na paniku z toho, že nás nejaký vírus usmrtí, pretože to dobre fungujúcim imunitným systémom nezamáva. Problém je skôr to, že keďže každý človek je potenciálny nosič a energeticky sme všetci prepojení i biopoľami, tak skôr či neskôr sa vírus môže dostať i k osobám, u ktorých je živná pôda na jeho rast a tvorbu zdravotných komplikácií. Opäť však prízvukujem, ako v mojom predošlom blogu, že prednostným cieľom by nemalo byť bojovať s nejakým vírusom, ale skôr podporiť adaptačný mechanizmus človeka, vyladiť imunitný systém a harmonizovať vnútorné prostredie, aby nebola v ňom živná pôda na degeneratívne procesy. Osobne by som vsadil na medicinálne huby(reishi, cordyceps, chaga, coriolus, pleurotus) extrakt z grepfruitových jadierok, vitamín D3, dračiu krv, neem, vilcacoru, kolostrum a morskú plazmu. To všetko na pozadí snahy o vnútorný kľud, pretože nič nepôsobí tak deštruktívne na imunitu ako strach a pocit straty pevnej pôdy pod nohami. Naviac si ešte musíme uvedomiť, že v kontexte čínskej astrológie máme tento rok tzv. rok kovovového potkana, preto je v tomto období (hlavne v prvej polovii roka do júna) extrémne citlivý element kovu, kam patrí podľa čínskej medicíny orgán pľúc a hrubého čreva, preto je v súčasnosti v populácii extrémne silná senzitivita na patologické kvality chladu a sucha, ktoré prednostne teraz napádajú práve tieto orgány. Riešením je teda posilňovanie elementu ohňa (radosť zo života, podpora kardiovaskulárneho systému), ktorý kontroluje v tomto roku extrémne silný element kovu. Pomáha zároveň na úrovni stravy, životného štýlu i doplnkov všetko to, čo jemne prehrieva, zvláčňuje, premasťuje, keďže dané kvality sú v protiklade s kvalitou chladu a sucha, ktorý koronavírus reprezentuje.

Všetko čo sa teda deje s nami má istý hlbší zmysel. Nie je to inak ani dnes. Aktuálny stav nás učí pokore, precitnutiu v skutočnosť, že nie sme všemohúci (Človek mieni a pán Boh mení) a tomu, že skutočný Život patrí len tým, ktorí sa vedia adaptovať na prichádzajúce zmeny. Sme ako civilizácia externými udalosťami nútení konečne riešiť koreň a nielen povrch našich spoločenských problémov. Síce nemôžeme zanedbať hasenie, ale musíme si uvedomiť, že odtláčanie riešenia pozadia problémov spôsobí, že najrôznejšie katastrofy sa v budúcnosti budú vracať s čoraz väčšou silou. Až kým sa neprebudíme... Musíme konečne dospieť ako ľudia, ktorí konečne pochopia konzekvenciu svojich činov. Evolúcia vývoja ľudského ducha smeruje od jednoty k individualite a následne od individuality opäť spať k jednote. Je čas prekopať základy, na ktorých je naša spoločnosť postavená. Svetské inštitúcie musia prejsť reformou. Musíme sa konfrontovať so všetkou tou špinou, ktorú sme si vytvorili, aby mohlo dôjsť následne k obnove, očiste, znovuzrodeniu. Musíme si uvedomiť svoju vzájomnú prepojenosť a dosah našich skutkov na ostatných. Cieľom má byť navýšenie uvedomelosti a kritického myslenia jednotlivca. Je potreba posunúť sa od čistého racionálneho uvažovania, k vnímaniu sveta skôr srdcom a intuitívnymi pocitmi.

V apríli 2020 môžeme očakávať kulmináciu súčasnej epidémie, zároveň do konca mája 2020 bude pretrvávať celospoločenský chaos. Príchodom letných mesiacov sa posilní element ohňa, ktorý konečne uberie sile tejto "kovovej" pandémie (oheň roztápa kov), avšak jej bolestivá stopa významne ostane v našej pamäti a v povahe každodenných rituálov až do decembra 2020. Takže vydržať....a využiť udalosti "tam vonku" na transformáciu "tu vo vnútri".