Čo o Vás vypovedá Váš krvný tlak?

16.10.2023

Prajem vám pekný deň, 

máte problémy s tlakom? Hľadáte rozumné odpovede na problematiku a túžite ísť ku koreňu veci. Tak tu je pár viet pre Vašu úvahu:

Čo o Vás prezrádza krvný tlak? Dobrá otázka. Každý údaj týkajúci sa fungovania Vášho fyzického tela o Vás niečo môže vypovedať. V prípade, že je reč o krvnom tlaku, tak za patológiu môžeme považovať buď tlak príliš nízky, alebo tlak vysoký. Kde hľadať jeho príčiny, na čo poukazuje daný údaj z hlbšej perspektívy. 

Nuž, ak sa bavíme o vysokom krvnom tlaku, tak (nezdravý životný štýl a toxicitu ako príčinu aktuálne nebudem rozoberať!!) za ním môžete hľadať štandardne disharmóniu na úrovni Vašich obličiek (Ledvin), s nimi súvisiace infekčné ložiská, strachy, fóbie, nedostatok životnej vízie, ale aj vzťahové problémy, nedostatok finančných príjmov a problém s peňažnou likviditou jedinca. 

Na strane druhej ak je reč o príliš nízkom krvnom tlaku, tak koreň problému je najčastejšie z pohľadu orgánov na úrovni pečene (jater), ku ktorému sa pridáva slabý tráviaci oheň dotknutej osoby. Opäť tu môžeme hovoriť o toxicite, nerozhodnosti, zatrpknutosti v živote, potlačenej agresii, kritičnosti voči sebe či okoliu, chorobnom perfekcionizme, v neposlednom rade prílišnom analyzovaní a rozumovom prístupe k životu bez adekvátnej snahy dávať emóciám a intuícii voľný priebeh. 

Patologický krvný tlak môžeme interpretovať i z ďalšieho pohľadu. A to z pozície, ako sa staviate ku konfliktom a výzvam Vášho života. 

Ak ste osoba trpiaca s vysokým tlakom, tak sa veciam staviate čelom, bojujete, idete do bitky... Mnohokrát zbytočne... Na strane druhej tí, čo trpia nízkym krvným tlakom, tak tých skôr vystihuje nízka sebaúcta, slabosť a strach či neochota vkročiť do konfrontácie. Preto radšej "odpadnú", zatočí sa im hlava, len aby sa nemuseli pozrieť zoči voči istej životnej výzve. 

Verím teda, že po týchto vetách sa Vám bude ľahšie hľadať odpoveď ako aj riešenie v prípade, že Váš tlak nie je na úrovni, ako si to želáte....