Ako zasiahla pandémia koronavírusu konkrétne vašej zdravie?
Verte či nie, ale i v prípade, že sa vás infekcia koronavírusom priamo bytostne nedotkla, tak vaše zdravie mohlo trpieť. Že prečo? Z titulu tzv. proti pandemických opatrení....
Ak ste pre ne prišli o nejaké radosti života, nepochybujem o tom, že sa zhoršila energetika vášho srdca a celého kardiovaskulárneho systému. Ak ste pre zmenu prežívali frustráciu, stiesnenosť, nedostatok rozletu, ba dokonca hnev, tak ste si zaisto zhoršili stav pečene, žlčníka, šliach či očí. Ak vašou dominantnou emóciou počas tohto obdobia bol strach a vydesenosť, podarilo sa vám nepríjemne energeticky "prefackať" svoje ľadviny, močové cesty, kosti a možno ste prišli dokonca i o nespočetné množstvo vlasov. Ak vás zachvacoval pocit smútku z odlúčenia od blízkych, v tom prípade sa o slovo mohli hlásiť dysfunkcie na úrovni hrubého čreva, pľúc a pokožky. A v neposlednom rade úzkosť, neustále mentálne premietanie, kam to všetko speje mohlo dať na kolená celý váš tráviaci trakt a schopnosť správne vstrebať živiny z potravy. Spravte si teda pre istotu inventúru emócii, ktoré prevládali v ostatnom čase u vás, pretože vám to umožní lepšie zamerať kroky na posilnenie orgánových sústav, ktoré síce ešte k aktuálnemu dňu nemusia prejavovať klinické symptómy nejakej choroby, ale ich energetika môže byť oslabená a čaká sa už len na "poslednú kvapku, vďaka ktorej pohár trpezlivosti v organizme pretečie."
Výzva k opatrnosti voči potenciálnym infekciám horných dýchacích ciest je na mieste i z titulu, že november je tým mesiacom v roku, kedy sú silne aktívne a senzitívne pľúca, kým v decembri je na rade hrubé črevo ako párový orgán pľúc. Naviac aktuálnu krehkú situáciu okoreňuje i skutočnosť, že do polovice novembra prebieha prechodové obdobie medzi ročným obdobím jesene a zimy. Ak ho nezvládneme, je riziko, že energeticky oslabené orgány naviac i pod vplyvom suchej a chladnej jesene budú živnou pôdou pre usadenie sa nejakého infektu.
Čo môžete spraviť, aby ste sa vyhli potenciálnym zdravotným komplikáciám pri kontakte s koronavírusom? U covidových pacientov s ťažkým priebehom sme vždy svedkami okrem prítomnosti aktivity koronavírusu i systemického zápalu v organizme, ktorého podhubím je o.i. syndróm tzv. priepustného čreva. Narušená črevná integrita skrz stres, dysbiózu, latentné potravinové intolerancie a infekcie, toxíny a pesticídy v strave sa stáva vstupou bránou pre neustálu aktiváciu a preťažovanie imunitného systému, ktorý následne buď reaguje nadmerne alebo nedostatočne. Žiaľ na našu škodu... Preto i v tomto prípade platí stará známa veta: Smrť začína v črevách... a dobré trávenie je základom dobrého zdravia.