Ako dať opäť do pozoru mužské zdravie „tam dole“?

09.09.2021

Potencia, sexuálny apetít a výdrž, erektilná dysfunkcia, neplodnosť u mužov sú skutočne delikátne témy a je na mieste sa im tak trochu povenovať, keďže sa ich prítomnosť v súdobej spoločnosti čoraz viac objavuje. Kde sú príčiny a ako sa im postaviť zoči voči? Či už si tento blogový príspevok prečítate z pozície prevencie alebo z titulu adresovania nejakého konkrétneho problému, nepochybujem o tom, že si z neho zoberiete cenné ponaučenia. Tematiku mužského zdravia "tam dole" sa pokúsim poňať ucelene a tak trochu z "každého rožka troška".

Neplodnosť u párov sa v dnešnej dobe môže z pohľadu príčin pripísať dámam v cca. 30-32 % prípadov, pánom v 40-42% prípadov a problém počať potomka býva na oboch stranách mince zároveň v cca. 25% prípadov. Ako som sľúbil, v tom článku sa povenujeme primárne "pánom Tvorstva" = teda mužom.

Čo všetko môže prispievať k zhoršeným pohlavným funkciám u mužov a čo s tým?

  • Časté a trvalé vystavovanie pohlavných orgánov nadmernému teplu (sauna, úzka spodná bielizeň, prehrievané sedadlá v aute, laptop "na nesprávnom mieste", "váľanie sa v jakuzzi vani a podobne) Ak sa teda páni môžete, udržujte sa "tam dole" v záujme svojho zdravia radšej v miernom chlade než v prehriatych "pekelných" podmienkach.
  • Nedostatok selénu má o.i. za dôsledok zhoršenú pohyblivosť spermií preto by ste mali zvážiť, či máte daného minerálu v strave dosť, prípadne primerane ho začať dopĺňať. Tip za mňa: napr. spoločnosť Pharmanord má kvalitný suplement selénu, ktorý ocenia o.i. i muži s "lenivými žubrienkami." Ideálna suplementácia je cca. 2-300 mg selénu denne.
  • Či už sa bavíme o množstve, rýchlosti, vitalite, morfológii spermií a obsahu ejakulátu, máme tu neskutočne zabúdanú "superlátku", ktorou je tzv. Tymochinón . Je súčasťou čiernej rasce, ktorej liečivé účinky z pohľadu šírky i hĺbky sú skutočne neobvyklé. 2 gramy čiernej rasce v priebehu 3 mesiacov dokážu i vo vzťahu k mužskému zdraviu spraviť ozajstné zázraky. Vyskúšajte páni a naozaj neobanujete!
  • Zdravie prostaty je taktiež faktor, ktorý dokresľuje celkový výkon "tam dole". Strava obsahujúce dostatok lykopénu, resp. doplnok pod názvom Saw palmet je v tomto smere asi top voľba, ktorú môžete uskutočniť. Po dovŕšení veku 40 rokov by o tom aspoň z pohľadu prevencie mal pouvažovať každý chlap.
  • Ak je reč o erektilnej nedostatočnosti, tak jej príčiny sú veľmi rôznorodé. Len aby som spomenul niektoré: problémy so srdcom, prekrvením, nedostatočnosť a "vyhoretie" nadobličiek, úzkosť, diabetes atď.. Vďaka suplementácii kvalitného vitamínu C, zinku, kolagénu a K2, prípadne byliny Yucca alebo Ashwaganda dokážete zabezpečiť i pružné cievy vďaka čomu sa "veci tam dole dajú ľahšie do pozoru." V tejto oblasti môžu pomôcť i isté druhy medicinálnych húb, akými sú napr. reishi či shitake.

Síce nezvyknem často dávať v blogoch produktové referencie, ale ak hľadáte niečo, čo naozaj funguje, pokrýva z hľadiska účinku takmer všetky problémy u mužov "tam dole", chcete rýchly a trvalý nástup účinku, tak mám pre vás jeden jedinečný tip. Je to produkt Reprostanol, ktorý má svoje výrobné "korene" v ruskej Altaji. Je po "vygooglení" voľne dostupný k zakúpeniu z internetu a je to (i z moje skúsenosti) skutočný skvost z pohľadu účinku i prírodného zloženia, ktorý na trhu nemá široko ďaleko konkurenciu. Užívať ho odporúčam ako kúru 2-3 * do roka v rozsahu 2-3 mesiace (dĺžka jednej kúry) . Muži budú šťastní a ženy budú obšťastnené-))