5 príčin stoviek ochorení.... Alebo čo je koreňom vzniku dnešných chorôb ?

26.10.2023

Uvažovali ste už na tým, aké základné faktory sú za ochoreniami dnešného človeka západnej civilizácie? Prečo sa pýtam? Lebo ak poznám príčiny, viem čo mám adresovať. 

Tých príčin je päť. Možno to znie neskutočne, ale stoja v pozadí takmer každej nerovnováhy dnešného človeka. 

Predstavme si ich. 

1) Prvá príčina je fakt , že miera toxicity, ktorou sa denne konfrontujeme presahuje samodetoxikačnu kapacitu človeka. Podľa možností teda znížte svoju vystavenosť externej toxicite.

2) Druhá príčina je nízko prahový zápal u väčšiny ľudí spôsobený buď nedetekovanymi potravinovými intoleranciami, resp. latentnými nedoliečenými infekciami. To všetko uberá imunite silu na detox i opravu tela. Riešením je teda vysporiadanie sa s patogénmi a záťažami, ktoré imunitu podprahovo zamestnávajú.

3)Tretia príčina je nesprávne palivo dolievane do nášho tráviaceho systému. Nečudo že ak dám do diesla benzín, tak fungovať nebude...Nesprávna strava, v zlom čase a kvantite nevyzivuje človeka, zároveň je živnou pôdou pre patogény v nás. Treba si teda uvedomiť, že ste aj tým ,čo jete...

4) Štvrtá príčina ochorení je prediabeticky stav veľkej časti populácie... Možno to vyznie demotivujúco, ale nie sme nastavení na príjem takého kvanta cukrov, s čím sme denne v kontakte. Inzulínová rezistencia ako fenomén je bránou k trvalému poškodeniu ciev ,cestou k vysokému krvnému tlaku, poškodeniu slizníc, v neposlednom rade k nadváhe, ktorá je neraz v pozadí napr. neplodnosti či hormonálnych porúch. Povedane v krátkosti: výrazne obmedzte sacharidy. 

5) A v neposlednom rade tu ako príčinu máme mentálny kolotoč okorenený životným štýlom chudobným na pohyb. Tato kombinácia spôsobuje blokovanie toku energie v tkanivách, čím sa znemožňuje živinám dosť sa dnu a toxínom dostať z tkanív von....

Takže si doprajte raz za čas ticho mysle a nenechajte telo stagnovať v nehybnosti...

Ak sa vám podarí adresovať tieto príčiny, máte našliapnuté na skvelý zdravotný stav.